Scroll

FINAŁ KONKURSU ‘PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2018’

 Czechowice-Dziedzice, 30 listopada 2018

FINAŁ KONKURSU ‘PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2018’

30 listopada 2018 roku w PG SILESIA odbył się finał corocznego konkursu ‘Pracuję bezpiecznie’. Do wielkiego finału zakwalifikowało się dziesięciu pracowników z największą liczbą punktów zdobytych w półfinale. Ostatecznie na podium znaleźli się: Łukasz Kamiński – pierwsze miejsce, Mariusz Chabirski – drugie miejsce oraz Wiktor Ostolski - miejsce trzecie. Głównym celem konkursu jest promowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz poszerzanie wiedzy z zakresu BHP pracowników PG SILESIA.

W wielkim finale, organizowanym na salce konferencyjnej PG SILESIA, zawodnicy standardowo musieli zmierzyć się z pytaniami wielokrotnego wyboru. Po serii pytań bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Kamiński z Oddziału ED. Pracujący na co dzień w Oddziale GRP2 Mariusz Chabirski uplasował się na drugim miejscu, a na trzecim Wiktor Ostolski z Oddziału GRP3. Nagrody uczestnikom wręczyli Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego w PG SILESIA, Zbyšek Folwarczny, a także jego Zastępca, Piotr Kotzian. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 5 000 PLN, drugiego – 4 000 PLN i trzeciego 3 000 PLN. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk KRZG pamiątkowe dyplomy, a finaliści z miejsc 4-10 otrzymają po 1 000 PLN.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że organizowany przez nas konkurs cieszy się tak dużą popularnością. Jest on szansą nie tylko na zaprezentowanie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pracy - staje się on także doskonałą okazją do tego, by podkreślić i przypomnieć naszym pracownikom, jak ważne jest przestrzeganie zasad BHP na stanowisku pracy. Niezmiennie naszym celem jest podnoszenie standardów bezpieczeństwa pracy w kopalni, a na to, bez wątpienia, ogromny wpływ ma sama załoga. Zatem podnoszenie świadomości pracowników, a także angażowanie ich w tego typu inicjatywy wydają się być kluczem do wzmocnienia ich poczucia odpowiedzialności za siebie i swoich współpracowników – podsumował Jan Marinov, Prezes Zarządu PG SILESIA.

bhp 2018

 

Małgorzata Bajer, Dyrektor Departamentu Komunikacji i PR