Scroll

FINAŁ KONKURSU ‘PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2019’

Czechowice-Dziedzice, 28 listopada 2019

FINAŁ KONKURSU ‘PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2019’

28 listopada w siedzibie PG SILESIA odbył się finał konkursu ‘Pracuję Bezpiecznie 2019’. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął pracownik oddziału TG – Marek Paszek. Drugie miejsce na podium przypadło Wojciechowi Wyczesanemu, pracownikowi MSE , natomiast na miejscu trzecim uplasował się Wojciech Byrski z oddziału TW.

Stało się już tradycją, że kilka dni przed Barbórką w kopalniach węgla kamiennego w Polsce organizowane są konkursy ‘Pracuję Bezpiecznie’. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pracy. W tym roku w naszym zakładzie do eliminacji zgłosiła się liczna grupa pracowników, z czego 27 zakwalifikowało się do półfinału. Finał konkursu odbył się 28 listopada, a walkę w nim podjęło 11 zawodników.

Formuła konkursu co roku jest niezmienna – uczestnicy w rundzie finałowej muszą zmierzyć się z pytaniami wielokrotnego wyboru, opracowanymi wcześniej przez pracowników Działu BHP. Pomimo tego, iż w tym roku poziom zagadnień był bardzo wysoki, uczestnicy poradzili sobie z nimi znakomicie. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone zawodnikom przez Zbigniewa Cieplińskiego, Naczelnego Inżyniera w PG SILESIA. Przypomnijmy, że za zajęcie I miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 5 000 zł, II miejsca – 4 000 zł, III miejsca 3 000 zł natomiast uczestnicy z miejsc IV-X otrzymają po 1 000 zł.

PG SILESIA należy do kopalń, w których tradycja organizowania tego typu konkursów jest szczególnie ważna. Będąc jedną z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych kopalń w Polsce ogromne znaczenie stanowi dla nas bezpieczeństwo w miejscu pracy. Warto bowiem zauważyć, że pomimo stale podnoszącego się poziomu bezpieczeństwa polskich kopalń, dochodzi w nich często do wypadków. Dlatego też staramy się robić wszystko, by poziom wiedzy i kompetencji naszych pracowników był jak najwyższy. Wierzymy, że konkurs ‘Pracuję Bezpiecznie’ to nie tylko szansa na dodatkowy bonus dla pracowników. Przede wszystkim daje on możliwość wypromowania ‘ambasadorów bezpiecznej pracy’ i to oni właśnie na co dzień przekazują tę wiedzę swoim współpracownikom – powiedział Jan Marinov, Prezes Zarządu PG SILESIA.

bhp 2019

 

Małgorzata Bajer, Dyrektor Departamentu Komunikacji i PR