Scroll

PG SILESIA Z TYTULEM ‘SIŁA POLSKIEGO GÓRNICTWA 2017’

 27 listopada 2017, Czechowice-Dziedzice

PG SILESIA Z TYTULEM ‘SIŁA POLSKIEGO GÓRNICTWA 2017’

24 listopada 2017, podczas uroczystej gali zorganizowanej w historycznych wnętrzach hotelu Monopol w Katowicach, PG SILESIA została uhonorowana tytułem ‘Siły Polskiego Górnictwa 2017’. Nagrodę tę przyznaje redakcja ‘Monitora Biznesu’ dodatku do dziennika ‘Rzeczpospolita’ oraz ‘Monitora Rynkowego’, dystrybuowanego wraz z ‘Dziennikiem Gazetą Prawną’. Głównym celem nagrody jest wyróżnienie firm oraz instytucji odnoszących sukcesy w różnych obszarach swojej działalności i wprowadzająch najciekawsze innowacje w ramach branży, jaką reprezentują.

Kapituła Programu doceniła przede wszystkim skutecznie i efektywnie przeprowadzony proces modernizacji przez PG SILESIA ponadstuletniej, głębinowej Kopalni Węgla Kamiennego „Silesia”. Podkreślono także wagę wprowadzenia innowacyjnego systemu zatrudnienia, dzięki czemu udało się utrzymać i stworzyć setki nowych miejsc pracy na Podbeskidziu. Kapituła zwróciła również uwagę na czynny udział PG SILESIA w zapewnianiu zawodowych i edukacyjnych możliwości dla lokalnej społeczności oraz ogromne zaangażowanie w rozwój regionu.

Prowadzący uroczystość podkreślili, że laureatów nagrody, mimo iż reprezentują rozmaite branże, łączy poszukiwanie i wdrażanie innowacji, wzorowa polityka zarządzania i jakości, a także aktywność społeczna.

To dla nas ogromne wyróżnienie móc powiedzieć, że jesteśmy siłą polskiego górnictwa. Wielomilionowe inwestycje poczynione w ciągu ostatnich 7 lat, których głównym celem było przywrócenie życia kopalni ‘Silesia’ to na pewno jeden z najważniejszych czynników sukcesu PG SILESIA. Chciałbym jednak podkreślić, że nie byłoby nas tutaj dzisiaj, gdyby nie zaangażowanie i profesjonalizm naszych pracowników. Tak naprawdę to właśnie ich determinacja i żmudna codzienna praca stanowią o sile nie tylko PG SILESIA, ale także całego polskiego górnictwa – powiedział Michal Heřman, Prezes Zarządu PG SILESIA.

foto

Małgorzata Bajer, Dyrektor Departamentu Komunikacji i PR