Scroll

FINAŁ KONKURSU ‘PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2017’

 Czechowice-Dziedzice, 24 listopada 2017

FINAŁ KONKURSU ‘PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2017’

24 listopada 2017 roku w PG SILESIA odbył się finał konkursu PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2017. Do finału zakwalifikowało się dziesięciu pracowników z największą liczbą punktów zdobytych w półfinale. Ostatecznie na podium znaleźli się: Dawid Dargas – pierwsze miejsce, Adrian Michulec – drugie miejsce oraz Wojciech Dłóciok - miejsce trzecie. Głównym celem konkursu jest promowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz poszerzenie wiedzy z zakresu BHP pracowników PG SILESIA.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych w finale zawodnicy musieli zmierzyć się z pytaniami wielokrotnego wyboru. Po pięciu rundach pytań bezkonkurencyjny okazał się Dawid Dargas z Oddziału GRP1. Pracujący na co dzień w Oddziale G2 Adrian Michulec uplasował się na drugim miejscu, a na trzecim Wojciech Dłóciok z Oddziału G1. Nagrody uczestnikom wręczyli Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego w PG SILESIA, Zbyšek Folwarczny, a także Naczelny Inżynier Piotr Kotzian. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 5 000 PLN, drugiego – 4 000 PLN i trzeciego 3 000 PLN. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk KRZG pamiątkowe dyplomy, a finaliści z miejsc 4-10 otrzymają po 1 000 PLN.

Promowanie zasad bezpieczeństwa od samego początku naszej działalności jest dla nas priorytetem - tutaj nie uznajemy kompromisów. Specyfika pracy w kopalni wymaga ciągłego doskonalania się – zwłaszcza w kwestii BHP. Każdy pracownik w PG SILESIA zdaje sobie sprawe z faktu, że od jego podejścia i sposobu wykonywania codziennych obowiązków zależy często zdrowie, a nawet życie współpracowników. Chcemy, by nasi pracownicy czuli się bezpiecznie, by zasady, o których mówią podczas konkursu, były wdrażane i przestrzegane w ich codziennej pracy. Jestem pełen podziwu dla wiedzy finalistów i głęboko wierzę w to, że będą oni wzorem i inspiracją dla swoich kolegów – powiedział Michal Heřman, Prezes Zarządu PG SILESIA.

 

foto

 

Małgorzata Bajer, Dyrektor Departamentu Komunikacji i PR