Scroll

PG SILESIA CZŁONKIEM INICJATYWY ‘GÓRNICTWO OK’

Czechowice-Dziedzice, 13.04.2017

PG SILESIA CZŁONKIEM INICJATYWY ‘GÓRNICTWO OK’

W środę, 12 kwietnia 2017, w murach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie miało miejsce uroczyste podpisanie listu intencyjnego inicjatywy ‘Górnictwo OK’. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest budowa i prowadzenie wspólnej, skutecznej polityki społecznego wsparcia górnictwa, jako odpowiedzialnej, nowoczesnej i strategicznie potrzebnej branży - tak w zakresie lokalnym, ogólnopolskim jak i europejskim. Jednym z sygnatariuszy niniejszego dokumentu był Prezes Zarządu PG SILESIA, Michal Heřman.

Uroczystość zorganizowaną w krakowskiej AGH otworzył dr inż. Paweł Bogacz, będący równocześnie koordynatorem całego przedsięwzięcia. Po krótkim przedstawieniu głównych założeń współpracy uczestnicy spotkania uroczyście złożyli podpisy pod dokumentem. Zwieńczeniem całej uroczystości było wspólne zdjęcie członków grupy na schodach w hallu głównym krakowskiej uczelni.

Grupa Wspólnych Inicjatyw Społecznych ‘GÓRNICTWO OK’ powstała w ubiegłym roku, tuż po zakończeniu jubileuszowej edycji Szkoły Eksploatacji Podziemnej. W skład grupy wchodzą przedstawiciele spółek węglowych, firm okołogórniczych, a także instytucji współpracujących. Przede wszystkim jednak członkami grupy ‘Górnictwo OK’ są przedsiębiorstwa, którym leży na sercu rozwój sektora górniczego, jako branży odpowiedzialnej za rynek, czyli otoczenie zewnętrzne, ale także za miejsca pracy (otoczenie wewnętrzne), środowisko naturalne oraz społeczeństwa lokalne.

Jestem bardzo dumny z faktu, że PG SILESIA znalazła się w tak znakomitym gronie. Swoją działalność nasza firma prowadzi zgodnie z prawem oraz z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Podejmując decyzje kierujemy się m.in. zasadami etycznymi i środowiskowymi. Jako część lokalnej społeczności pragniemy wspierać rozwój społeczeństwa w najbliższym sąsiedztwie. Nie da się przecież ukryć, że pomyślność środowiska, w którym działamy oraz kopalni są od siebie wzajemnie zależne – łańcuch wartości tworzy miejsca pracy, generuje podatki na rzecz społeczności lokalnych i ogólnokrajowych, a to z nich wywodzą się nasi pracownicy, dostawcy oraz klienci. Zatem każda działalność promująca zasady CSR jest godna zaangażowania – powiedział Michal Heřman, Prezes Zarządu PG SILESIA.

foto

Małgorzata Bajer

Dyrektor ds. Komunikacji i PR