Scroll

FINAŁ KONKURSU ‘PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2016’

Czechowice-Dziedzice, 25 listopada 2016


FINAŁ KONKURSU ‘PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2016’


25 listopada w siedzibie PG SILESIA odbył się finał konkursu ‘Pracuję Bezpiecznie 2016’. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął pracownik GT – Tomasz Rydzoń. Drugie miejsce na podium przypadło Zenonowi Pitlokowi, pracownikowi TMG, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Jacek Kramarczyk z GRP1.


Stało się już tradycją, że kilka dni przed Barbórką w kopalniach węgla kamiennego w Polsce organizowane są konkursy ‘Pracuję Bezpiecznie’. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pracy. W tym roku w PG SILESIA do eliminacji zgłosiło się 32 pracowników, z czego 28 zakwalifikowało się do półfinału. Finał konkursu odbył się 25 listopada.

Formuła konkursu co roku jest niezmienna – uczestnicy w rundzie finałowej muszą zmierzyć się z pytaniami wielokrotnego wyboru, opracowanymi wcześniej przez pracowników Działu BHP. Pomimo, iż w tym roku poziom zagadnień był bardzo wysoki, uczestnicy poradzili sobie z nimi znakomicie. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone zawodnikom przez Zbyška Folwarcznego, Kierownika Ruchu Zakładu Górniczego w PG SILESIA. Przypomnijmy, że za zajęcie I miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 5 000 zł, II miejsca – 4 000 zł, III miejsca 3 000 zł natomiast uczestnicy z miejsc IV-X otrzymają po 1 000 zł.

Promowanie zasad bezpieczeństwa pracy to kwestia bardzo istotna. Przestrzeganie zasad BHP stanowi podstawę codziennego funkcjonowania w każdym zakładzie pracy – o tym nie możemy zapominać. Dlatego też tak bardzo cieszą konkursy czy inne inicjatywy promujące bezpieczeństwo. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że pracownicy tak licznie się do nich zgłaszają. Liczymy na to, że teraz wszyscy uczestnicy będą promować te zasady w swoich brygadach – powiedział Michal Heřman, Prezes PG SILESIA.

 

foto

 

Małgorzata Bajer

Dyrektor ds. Komunikacji i PR