Scroll

PG SILESIA UHONOROWANA TYTUŁEM ‘SUPER FIRMY A.D. 2015’ ORAZ ZŁOTYM LAUREM UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI

Czechowice-Dziedzice, 18 stycznia 2016

PG SILESIA UHONOROWANA TYTUŁEM ‘SUPER FIRMY A.D. 2015’ ORAZ ZŁOTYM LAUREM UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI

W ciągu ostatniego miesiąca Przedsiębiorstwo Górnicze ‘SILESIA’ Sp. z o.o. zostało uhonorowane dwoma prestiżowymi nagrodami. W grudniu 2015 Spółka otrzymała tytuł ‘SUPER FIRMY A.D. 2015’ natomiast początkiem roku wyróżniono ją Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji.

W sobotę 16 stycznia 2016 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się XXIV Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Co roku firmy, które swoją działalnością wspierają procesy zmian w regionie i kraju oraz przyczyniają się do tworzenia pozytywnego wizerunku Polski w świecie zostają wyróżniane przez kapitułę. W tegorocznej edycji Złotym Laurem uhonorowane zostało Przedsiębiorstwo Górnicze ‘SILESIA’ Sp. z o.o.

Laury Umiejętności i Kompetencji to coroczne wydarzenie, podczas którego - w wyrazie uznania - wręczane są statuetki w dziedzinie gospodarczej, naukowej i kulturalnej. Historia Laurów sięga 1992 roku, kiedy działacze samorządu gospodarczego, skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, wystąpili z inicjatywą nagradzania ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i instytucji, które aktywnie i skutecznie włączają się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich. Nagrodę z rąk Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej, Tadeusza Donocika, odebrał Prezes Zarządu PG SILESIA Michal Heřman.

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji to drugie ważne wyróżnienie jakie w ostatnim czasie otrzymała PG SILESIA. W grudniu 2015 roku Spółka została uhonorowana tytułem ‘SUPER FIRMY A.D. 2015’. Nieprzerwanie od roku 2000 kapituła, składająca się z lokalnych przedsiębiorców, przyznaje tytuł ‘SUPER FIRMY’. Podstawowym celem tego wyróżnienia jest zwrócenie uwagi na firmę lub instytucję finansową, z najbliższego otoczenia przedsiębiorców, która odnosi sukcesy rynkowe i pozytywnie wpływa na rozwój przedsiębiorczości w Czechowicach-Dziedzicach. Kryteria wyboru laureata ustalają co roku dotychczasowi posiadacze tytułu.

PG SILESIA została uhonorowana przede wszystkim za stworzenie od podstaw nowoczesnego przedsiębiorstwa górniczego, zatrudniającego ponad 1700 pracowników; za innowacyjność w produkcji, zarządzaniu i dbałości o bezpieczeństwo pracy; za stworzenie nowoczesnej infrastruktury przemysłowej z zachowaniem zabytkowych fragmentów kopalni i jej otoczenia, a także za pozytywne działania na rzecz lokalnej społeczności. Nagrodę, czyli kompozycję ORŁA POLSKIEGO, wykonaną w całości z radzieckich zegarków, Prezes Michal Heřman odebrał z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic - Mariana Błachuta, Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej - Tadeusza Donocika oraz Przewodniczącego Rady Miasta - Damiana Żelaznego.

Wszystkie wyróżnienia, które otrzymaliśmy w ciągu 5 lat działalności stanowią dla nas ogromną wartość. Świadczą one o tym, że PG SILESIA postrzegana jest przez otoczenie jako firma nowoczesna, perspektywiczna i dążąca do ciągłego rozwoju. My z kolei nie spoczywamy na laurach. Chcemy być kopalnią bezpieczną, efektywną, stawiającą na najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a jednocześnie działającą w oparciu o poszanowanie zasad etyki – powiedział Michal Heřman, Prezes Zarządu PG SILESIA.

 

foto

Fot. Arkadiusz Gola

 

Małgorzata Bajer

Dyrektor Departamentu Komunikacji i PR