Scroll

Finał Konkursu ‘PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2015’

Czechowice-Dziedzice, 30 listopada 2015

30 listopada 2015 roku w PG SILESIA odbył się finał konkursu PRACUJĘ BEZPIECZNIE 2015. Do finału zakwalifikowało się jedenastu pracowników z największą liczbą punktów zdobytych w półfinale. Ostatecznie na podium znaleźli się: Sławomir Rusinek – pierwsze miejsce, Marcin Wójtowicz – drugie miejsce oraz Kamil Mynarski - miejsce trzecie.

W tym roku zainteresowanie konkursem okazało się znacznie większe niż w latach poprzednich. W sumie do eliminacji zgłosiło się 47 pracowników, z czego 37 zakwalifikowało się do półfinału. O tym jak wysoki i wyrównany był poziom świadczy fakt, że do finału przeszło jedenastu, a nie jak pierwotnie zakładano, dziesięciu zawodników.

W finale zawodnicy musieli zmierzyć się z pytaniami wielokrotnego wyboru. Bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Rusinek z Działu Elektrycznego Dołowego, który odpowiedział bezbłędnie na wszystkie pytania w rundzie finałowej. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Wójtowicz z Działu Wentylacji, a na trzecim Kamil Mynarski rownież z Działu Wentylacji. Nagrody uczestnikom wręczyli Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego w PG SILESIA, Zbyšek Folwarczny, a także Bronisław Gaj - Dyrektor ds. Rozwoju i Współpracy z Organami Nadzoru Górniczego oraz Naczelny Inżynier Piotr Kotzian. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 5 000 PLN, drugiego – 4 000 PLN i trzeciego 3 000 PLN. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk KRZG pamiątkowe dyplomy, a finaliści z miejsc 4-11 otrzymają po 1 000 PLN.

Górnictwo to branża, w której pojęcie 'bezpieczeństwo' nabiera szczególnego znaczenia. Nie ma tu miejsca na pomyłki czy zaniechania. Każdy, nawet najmniejszy błąd, może być tragiczny w skutkach. Dlatego tak ważne jest, by promować wśród załogi zasady BHP. Stąd też 3 lata temu zrodził się pomysł zorganizowania w PG SILESIA konkursu „Pracuję Bezpiecznie'. Poprzez takie inicjatywy chcemy zmobilizować naszych pracowników do ugruntowania i poszerzenia swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa pracy. Dzięki temu na co dzień staną się oni najlepszymi ambasadorami tych zasad – powiedział Michal Heřman, Prezes Zarządu PG SILESIA.

bhp_2015