Scroll

Pompownia za 2,5 mln zł oddana do użytku

Czechowice-Dziedzice, 18 czerwca 2014r.

Pompownia za 2,5 mln zł oddana do użytku

PG SILESIA zakończyła modernizację pompowni w Goczałkowicach- Zdroju. Z tej okazji 18 czerwca 2014 roku odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali Michal Heřman, Prezes Zarządu PG SILESIA oraz Paweł Sadza, Starosta Pszczyński.

Wydarzenie to swoją obecnością uświetniło wielu znakomitych gości – wójt Goczałkowic, przedstawiciele Starostwa Pszczyńskiego, Wyższego i Okręgowego Urzędu Górniczego, czy władz samorządowych.

To kolejna z naszych inwestycji, dedykowana lokalnej społeczności. I o ile wszystko co robimy, staramy się robić odpowiedzialnie, biorąc pod uwagę mieszkańców, naszych pracowników czy środowisko naturalne, o tyle wszystkie nasze działania skupione wokół Goczałkowic mają u nas szczególny priorytet. Wierzymy w dialog. Wierzymy, że rozmawiając możemy więcej – powiedział Michal Heřman.

Pompownia melioracyjna wód gruntowych w Goczałkowicach-Zdroju przy ulicy Stawowej powstała w roku 1976 w celu odwadniania fragmentu zlewni Potoku Goczałkowickiego o powierzchni 2,5 km2. Pompownia nie posiadała rezerwowego źródła zasilania, a źródło podstawowe - z uwagi na swoje położenie- ulegało w trakcie powodzi podtopieniu, co każdorazowo skutkowało wyłączeniem prądu.

Zmodernizowana pompownia wraz z obiektami towarzyszącymi, z uwagi na zwiększenie pojemności zbiorników wyrównawczych, podniesie znacznie bezpieczeństwo terenów sąsiadujących bezpośrednio z pompownią.

foto1 foto2

Ewa Szpejna
Dyrektor Departamentu Komunikacji i Public Relations