Scroll

Umowa na modernizację zakładu przeróbki węgla w PG SILESIA podpisana

21.06.2013

PG SILESIA zawarła umowę na modernizację Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla, która umożliwi dostarczanie frakcji miałowych wg specyfikacji dostarczonej przez klientów. Generalnym wykonawcą jest firma ALTA a.s.

Umowa z firmą ALTA dotyczy budowy węzła wzbogacania miałów. Inwestycja ta związana jest z dostosowaniem produkcji do aktualnych potrzeb rynku. Oddanie do ruchu nowego węzła poszerzy ofertę PG SILESIA o wysokoenergetyczne miały oraz o paliwo w klasie 0-6 mm. Zastosowana tu technologia uchodzi za jedną z najbardziej nowoczesnych. Potrafi ona dokładnie separować urobek surowy.

Linia cyklonowa ma dopełniać istniejące wzbogacanie węgla w systemie DISA. Nowy ciąg technologiczny będzie dodany „jako bypass” do istniejącego systemu DISA, wykorzystując technologię wzbogacania w cieczy ciężkiej, nie obciążając obiegu wodno – mułowego i dróg transportowych.

„Po zakończeniu tego etapu modernizacji Zakład Przeróbki Mechanicznej Węgla będziemy mogli produkować mieszanki o wymaganych przez odbiorców wartościach energetycznych. Również załadunek będzie dużo prostszy – z produkcji wprost do pociągów. Oprócz innowacyjności tej technologii, jej zaletą to jest to, że jest przyjazna środowisku naturalnemu. A aspekt środowiskowy jest dla nas bardzo ważny” – powiedział Michal Heřman, Prezes Zarządu PG SILESIA.

Umowa na modernizację zakładu przeróbki węgla w PG SILESIA podpisana

Stoją od lewej: Thomas Lautsch, Wiceprezes Zarządu PG SILESIA, Michal Heřman, Prezes Zarządu PG SILESIA, Radek Pecina, Dyrektor Handlowy ALTA a.s.

Ewa Szpejna
Dyrektor Departamentu Komunikacji i Public Relations
Przedsiębiorstwo Górnicze "SILESIA" Sp. z o.o.